Simpoziumo dalyviai Jaunmoku pils (Latvija) fone. A. Česnulevičiaus nuotr.

Tarptautinis lauko simpoziumas „Rytų Baltijos regiono kvarteras“ (“Quaternary of the Eastern Baltic Region“), 2022 m. rugsėjo 10–15 d.

 

Rugsėjo pradžioje Baltijos jūros pakrantėje susirinko kvartero problemomis besidomintys geologai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos. Šis lauko simpoziumas skirtas ne tik šiuolaikinėms geologijos problemoms, bet ir ilgametei panašių simpoziumų veiklai prisiminti: pirmasis rytinio Baltijos jūros kranto kvartero geologijos tyrėjų simpoziumas įvyko prieš 55-erius metus ir tapo tradiciniu, iki šiol organizuojamu kasmet. Šių metų renginio maršrutas tęsėsi nuo Rygos įlankos Latvijoje iki Kuršių nerijos Lietuvoje. Aplankyti Baltijos jūros geologinei raidai svarbūs objektai, daug diskutuota įvairiais kvartero ir holoceno geologijos klausimais, dalintasi patirtimi ir keistasi nuomonėmis.

Rengiant šį simpoziumą susidurta su įvairiais išbandymais – turėjęs įvykti 2020 m. gegužę jis įvyko tik 2022 m. rugsėjį – trukdė Covid-19 pandemija, vėliau Rusijos invazija į Ukrainą, kai atsisakyta dalyvių iš Rusijos bei ekonominiai sunkumai dėl per du metus gerokai išaugusių kainų ir pan. Todėl esame labai dėkingi rėmėjams: MB „Drūza”, UAB: „Geobaltic”, „Vandens harmonija”, „Grota”, „GJ Magma”, „Geotestus”, „Hidrogeologija”, „Geoinžinerija”, „Gelmita”, „Geoanalizė”, taip pat VšĮ „Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas“ ir Geologijos įmonių asociacijai padėjusiems sėkmingai organizuoti ir pravesti šį tarptautinį renginį.

Simpoziumo organizatoriai

 

P.S. Užrašas prie nuotr.

Simpoziumo dalyviai Jaunmoku pils (Latvija) fone. A. Česnulevičiaus nuotr.