vėlinių žvakė

Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuriuo susibičiuliauji (Antuanas de Sent Egziuperi. Mažasis princas)

Visokių minčių kyla atėjus rudeniui… Artėja dienos – išėjusių pagerbimo ir geologų suvažiavimo, – kada nori nenori prisimeni žmones su kuriais vienaip ar kitaip buvo suvedęs gyvenimas.

Perfrazuojant visiems žinomą citatą galime pasakyti, kad susibūrę į vieną būrį – Lietuvos geologų sąjungą ir susibičiuliavę, esame vieni už kitus atsakingi. Todėl kviečiu aktyviau domėtis vieni kitais, darbais, renginiais, sukaktimis ir netektimis, dalintis informacija per mūsų svetainę ir socialinius tinklus, o dar geriau – parašant ar paskambinant LGS aktyvui – valdybos ar tarybos nariams (kontaktai yra svetainėje).

Ką jau kalbėti apie eilinius LGS narius, jei nežinome net kai kurių Garbės narių kontaktų, kurie arba nepilni, arba pasenę… Išskyrę iš savo tarpo kai kuriuos narius kaip ypatingus, įsipareigojame jais ypač domėtis ir rūpintis. Geresniais laikais buvo rengiami LGS Garbės narių jubiliejiniai paminėjimai, parodos ar net konferencijos, jų knygų pristatymai. Pandemija sujaukė nusistovėjusią tvarką, bet kiek galėdami, kad ir kitokiomis formomis stengėmės ir tuo sudėtingu laikotarpiu paminėti ypatingas jų sukaktis ar tiesiog palaikyti ryšį, paskambinant, pasiteiraujant gal reikia kokios pagalbos.

Anksčiau buvo tradicija pasiskirsčius grupėmis spalio-lapkričio mėn. aplankyti išėjusių geologų palaidojimo vietas (jų koordinatės čia), bet jau senokai organizuotai to nedarome… Gal atgaivinkime šią tradiciją ir šį rudenį aplankykime buvusius dėstytojus, kolegas, kursiokus, draugus. Vėlgi, ne visų amžinojo poilsio vietas žinome, todėl kviečiame pasidalinti turima informacija su LGS valdyba.

LGS Geologijos paveldo komisijos pirmininkė Violeta Pukelytė

 

Išėjusių LGS Garbės narių (33) sąrašas:

Antakalnio kap.: M. Kabailienė ir A. Gaigalas

Liepynės kap.: K. Sakalauskas

Kairėnų kap.: M. Repečka, P. Suveizdis, H. Rauba

Karveliškių kap.: V. Bernatavičius, P. Lapinskas, V. Mikaila, D. Sakalauskienė

Rokantiškių kap.: J. Butrimas, V. Juodkazis, J. Kiselis, L. Rotkytė, V. Talimaa, A. E. Trimonis, A. Vala, S. Žeiba, A. Vaznonis, V. Skuodis

Saltoniškių kap.: J. Misiūnas ir J. Rutkauskaitė

Sudervės kap.: O. Kondratienė, V. Krikščiūnas, E. Vodzinskas

Totorių-karaimų kap.: R. Rajeckas

Verkių kap.: V. Vaitonis

Kauno kap.: J. Diliūnas ir V. Riškus

Kaliningrado kap.: E. Jemeljanov

Mažeikių kap.: E. Gaižauskas

Naujamiesčio kap.: Z. Šonta

Varnių senosios kap.: B. Rupšlaukytė