GAMTOS TYRIMŲ CENTRO MINERALŲ MUZIEJUS, šiemet švenčiantis 60-ąjį jubiliejų, gegužės 18 d., 15.30 val. KVIEČIA į užburiantį MUZIEJŲ DIENOS nuotykį!
Sužinosite Muziejaus įkūrimo istoriją ir susipažinsite su pirmąją unikalia jo kolekcija – šią ypatingą dieną atversime duris į po mūsų kojomis ir virš mūsų galvų esantį pasaulį – „Akmenys iš Žemės ir dangaus“.
Ar kada nors laikėte rankose kosmoso dalelę?
Ateikite susipažinti su išskirtine muziejaus meteoritų kolekcija – galėsite ne tik pamatyti, bet ir rankose palaikyti akmeninius ir geležinius svečius, atvykusius iš dangaus tolybių! Jūsų dėmesio laukia Žemės dovanos: puošnūs mineralai ir juvelyriniai dirbiniai, įvairių laikotarpių ir sudėties uolienos bei jose surastos paslaptingosios fosilijos, pasakojančios mums milijonų metų senumo istorijas ir dar daug visko. Švietėjiška programa leis Jums pasijusti tikrais tyrėjais.
Ar kada matėte, kaip paprastas akmuo tamsoje sužimba ryškiausiomis spalvomis?
Ultravioletinių (UV) žibintuvėlių pagalba išvysite neįtikėtiną metamorfozę – fluorescencinių mineralų švytėjimą tamsoje ryškiausiomis spalvomis. Didinamųjų stiklų pagalba pamatysite ir galėsite patyrinėti hipnotizuojančius agatų piešinius. Taip pat mokinsimės atpažinti mineralus pagal jų formą, svorį ir paslaptingą blizgesį.
KVIEČIAME susipažinti su Gamtos tyrimų centre saugomu gamtos paveldu!!!
Prašome registruotis iš anksto elektroniniu paštu: birute.poskiene@gamtc.lt. nes dalyvių skaičius ribotas



