2022 rugsėjo 23-24 dienomis vyko geologinio paveldo dienoms skirtas renginys. Šiemet renginys vyko šiaurės Lietuvos karstiniame rajone Biržuose – Pasvalyje. Renginyje dalyvavo 37 dalyviai. Renginio metu buvo aplankyta: Smegduobių parkas, Raubonių vandens malūnas, Ąžuolpamūšės piliakalnis, Žalsvasis šaltinis, dalis karstinių įgriuvų, olų ir urvų, duobių, Muoriškių, Padvariečių ir kt. atodangos, Juodžionių riedulynas, apžvalgos bokštas ir Kirkilų ežerėliai, Smardonės ir Salomėjos šaltiniai ir dar daug kitų įdomių vietų. Taip pat renginio metų aplankyta viena iš jaunesnių įgriuvų “Įgriuvėlė“ kur šeimininkei buvo įteiktas informacinis stendas su smegduobės „Įgriuvėlė“ tyrimų aprašu ir susidarymo istorija.

Galite pasidžiaugti renginio akimirkomis (nuotr. L. Gedminienė). Nepamirškite, kad reikalingas prisijungimas: vartotojas ir slaptažodis yra tas pats  – geol

Renginio išvykos vadovą sudarė V. Mikulėnas ir I. Satkūnienė (LGT).

Dėkojame renginio organizatoriams: Lietuvos geologijos tarnybai ir Lietuvos geologų sąjungai ir renginio gidams: V. Mikulėnui, J. Bitinui, J. Arustienei (Lietuvos geologijos tarnyba), G. Rachmančiukienei (Pasvalio muziejus), V. Gikiui (Raubonių vandens malūnas), K. Baronui, Š. Kubiliui (Biržų regioninis parkas).

Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams: Geofirma, Geonafta, Geotestus, LMT, Rapasta, Vaidotas Piličiauskas.

(Žinutė buvo paskelbta 2022-10-30)