Vita (Šimanauskaitė) Rastenienė pasaulį išvydo 1945 m. sausio 19 d. Ėnikių kaime (Rokiškio r.). Čedasų vidurinę mokyklą gerais pažymiais baigė 1963-aisiais. Romantikos paviliota tais pačiais metais įstojo į Vilniaus universiteto (VU) Gamtos mokslų fakulteto geologijos studijas. Čia Vita kartu su gerai žinomais ir daug pasiekusiais geologais Vyda Gasiūniene, Antanu Jasu, Gediminu Motuza ir kt. baigė du kursus ir 1965 m. buvo nukreipta į Maskvos I. Gubkino naftos chemijos ir dujų pramonės institutą (dabar Maskvos naftos universitetas), kur buvo rengiami naftos geologijos specialistai. Baigusi mokslus ir įgijusi naftos ir dujų telkinių geologijos ir paieškų specialybės kalnų inžinieriaus kvalifikaciją 1969 m. V. Rastenienė grįžo į Lietuvą ir pradėjo dirbti tuometinės Lietuvos geologijos valdybos Geologijos skyriuje, vėliau trejetą metų – Naftos žvalgybos ekspedicijoje, o nuo 1976-ųjų iki išėjimo į pensiją – Geologijos institute (GI). Vita paruošė ir 1982 m. Maskvoje apgynė geologijos-mineralogijos mokslų kandidato (dabar daktaro) disertaciją „Pietų Pabaltijo kambro naftingumo geologinės ypatybės ryšium su tolimesnėmis paieškinių-žvalgybinių darbų kryptimis“.
Vėliau įsitraukė į Žemės geoterminio lauko potencialo su praktinio įsisavinimo perspektyva mokslinius tyrimus. Daugiamečių mokslinių tyrimų duomenų pagrindu V. Rastenienė paskelbė per 60 mokslinių straipsnių geoterminės energijos bei naftos ir dujų paieškų efektyvumo tematika ir dvi monografijas (su bendraautoriais).
Dirbdama GI šalia pagrindinio darbo Vita aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Sėkmingi ir svarbūs mokslo ir visuomeniniai darbai neliko nepastebėti. 2007 m. Vitai suteiktas Lietuvos geologų sąjungos Garbės nario vardas, o 2023-aisiais už Vakarų Lietuvos geoterminės anomalijos tyrimus ji apdovanota vardiniu T. Grotuso (Theodor von Grothus) medaliu.
Sveikiname Vitą linkėdami sveikatos, ramybės ir daug džiugių kasdienybės akimirkų.